Zabiegi odnowy biologicznej to wszelkiego rodzaju zabiegi na ciało.
Zaliczamy do nich:
– masaże klasyczne i lecznicze
– drenaż limfatyczny kończyn górnych i dolnych,
– masaże relaksacyjne takie jak: masaż czekoladą, ciepłymi olejkami, masaż kokosowy, masaż gorącymi kamieniami oraz orientalny masaż stóp
– zabiegi antycellulitowe: manualny masaż antycellulitowy, masaż bańką chińską, masaż izometryczny, zabiegi body wrapping, fala uderzeniowa

Masaż klasyczny – to najpopularniejszy masaży, który w zależności od intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający, uspokajający.
W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być masażem całościowym lub częściowym. Masaż klasyczny działa przeciwbólowo, odżywczo dla tkanek, regeneruje mięśnie, zmniejsza napięcie mięśniowe a zwiększa elastyczność oraz sprężystość mięśni, przyspiesza przemianę materii, ułatwia przepływ krwi i limfy.
Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masażu czyli głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie, rolowanie, oklepywanie oraz wibracje.

Masaż leczniczy – oparty jest na technikach masażu klasycznego. Głównym jego celem jest wspomaganie leczenia w wybranych jednostkach chorobowych takich jak np. migreny, bóle głowy, rwa barkowa, rwa kulszowa, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa.
Masaż leczniczy wzmacnia mięśnie a jednocześnie łagodzi bądź niweluje dolegliwości bólowe. Najczęściej stosuje się częściowy masaż leczniczy na zmienioną chorobowo część ciała.

Drenaż limfatyczny kończyn górnych lub kończyn dolnych
Drenaż limfatyczny ma na celu poprawienie przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Jest obecnie najbardziej skutecznym zabiegiem w leczeniu obrzęków.
Polecany jest szczególnie amazonkom po amputacjach piersi, ale również osobom, które cierpią z powodu zastojów i opuchlizny kończyn dolnych spowodowanych długotrwałym przebywaniem w jednej pozycji np. stojąc lub siedząc, a także zastojów, występujących na skutek chorób przewlekłych lub otyłości.


Masaż relaksacyjny
– jest masażem pobudzającym mięśnie, skórę i układ krążenia. Pozytywnie wpływa na układ nerwowy, likwiduje napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie oraz pomaga w walce z bezsennością.
Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie lub całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, dzięki czemu czujemy się w pełni rozluźnieni i odprężeni.

Masaż czekoladowy – przy użyciu prawdziwej gorzkiej czekolady z dodatkiem oleju migdałowego, to prawdziwa uczta dla ciała i ducha. Czekolada zawiera bowiem naturalne antyoksydanty, dzięki którym wydzielają się tak przyjemne dla naszego organizmu endorfiny.
Masaż czekoladą ma działanie antydepresyjne a skóra po zabiegu jest aksamitna, gładka, doskonale odżywiona i nawilżona.

Masaż ciepłymi olejkami
Relaksujący masaż ciepłymi olejkami przyjemnie rozluźnia, odżywia, uelastycznia i ujędrnia skórę. Dzięki temu zabiegowi skóra staje się delikatna i gładka. Ponadto masaż usprawnia obieg krwi, stymuluje przepływ limfy oraz pomaga usunąć toksyny z naszego ciała.
Unoszący się w powietrzu zapach ciepłych olejków wpływa na poprawę samopoczucia i przywraca chęć do życia.

Egzotyczny masaż kokosowy działa odżywczo na skórę oraz zapobiega powstawaniu rozstępów. Jest to relaksujący, odżywczy i nawilżający masaż całego ciała. Masło kokosowe, które po podgrzaniu zmienia się w olejek jest bogate w witaminy A, E i F, dzięki czemu łagodzi podrażnioną i wysuszoną skórę. Po masażu przez długi czas skóra pozostaje sprężysta i elastyczna.

Orientalny masaż stóp – jest masażem o działaniu leczniczy, pielęgnacyjnym oraz relaksującym. Masaż ten jest szczególnie polecany przy problemach ze snem oraz napięciem wywołanym przez stres. Nasze stopy są jak lustro, mogą nam bardzo dużo powiedzieć o człowieku, jego zdrowiu, dolegliwościach i stylu życia.
Na podeszwie stopy znajduje się bardzo wiele zakończeń nerwowych, ich masaż pozwala na pełen relaks i odprężenie. Stymulacja poszczególnych punktów przyczynia się do pobudzenia krążenia krwi, oczyszczania organizmu z toksyn, przywróceniu witalności oraz pobudzenia do pracy organów wewnętrznych.
Przeciwwskazaniem do masażu stóp są :
– ciąża
– zmiany grzybicze
– choroby stóp oraz towarzyszące im pęcherze, przerwanie ciągłości skóry
– blizny we wczesnym stadium zrostu
– wszelkie obrzęki będące wynikiem ostrych stanów zapalnych

Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie elementy termoterapii, akupresury oraz aromatoterapii. Do masażu używamy kamieni bazaltowych pochodzenia wulkanicznego, które posiadają dużą pojemność cieplną więc doskonale nadają się do podtrzymywania ciepła podczas zabiegu. Ich gładka powierzchnia jest przyjemna w dotyku i ułatwia wykonanie masażu.
Kamienie w kontakcie z ciałem oddają powoli swoją temperaturę powodując rozgrzanie organizmu i przyspieszenie krążenia co w efekcie prowadzi do rozluźnienia napiętych mięśni i uczucia relaksu.

Masaż antycellulitowy dedykowany jest dla osób które chcą aby ich skóra była gładka, bardziej sprężysta i jędrna, pozbawiona wszelkich niedoskonałości w postaci tzw. „skórki pomarańczowej”.
Wszystkie techniki wykonujemy mocno i głęboko. Zabieg jest dość bolesny, zwłaszcza w miejscach gdzie są największe zmiany, dlatego wykonujemy go 2-3 razy w tygodniu.

Masaż bańką chińską – to masaż podciśnieniowy z wykorzystaniem miękkich gumowych baniek. Podstawą masażu jest wytworzenie podciśnienia we wnętrzu bańki i zassanie skóry.
Masaż bańką chińską zaliczany jest do najskuteczniejszych masaży w walce z cellulitem. Jest to masaż mocny, inwazyjny i bardzo skuteczny, ale nie dla każdego. Nie należy go stosować u osób, które mają żylaki, kruche naczynka oraz skórę skłonną do zasinień. W takich przypadkach mniej inwazyjnym i polecanym zabiegiem jest masaż antycellulitowy manualny.
Masaż bańką chińską powinien być wykonywany w serii 10-12 zabiegów z odstępami między zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Po zabiegu powstaje odczyn.

Masaż izometryczny to masaż polegający na współpracy masażysty z pacjentką/ pacjentem. Przebiega w III etapach:
I etap to silny masaż rozgrzewający
II etap to masaż na napiętym mięśniu przeplatany z rozluźnieniem mięśni
III etap to klasyczny masaż rozluźniający.

Zabiegi body wrapping – to zabieg z wykorzystaniem profesjonalnych kosmetyków antycellulitowych, podczas którego klientka jest zawijana folią.
Zabieg stosujemy na wybrane partie ciała, najczęściej są to brzuch, uda, pośladki. Przebiega on w III fazach:
I faza – to głębokie oczyszczanie peelingiem
II faza – nakładamy maskę, następie owijamy folią o przykrywamy kocem na
około 30-40 minut w celu zadziałania kosmetyku
III faza – to aktywacja i odnowa. Nakładamy serum lub koncentrat i wykańczamy
zabieg delikatnym masażem.