Impulsy światła laserowego wnikają w skórę w odpowiedniej głębokości, tak by nie powodować oparzenia, ale skutecznie pobudzić skórę właściwą do całkowitej regeneracji.
Uszkodzenie skóry wyzwala naturalną reakcję – gojenie, po którym tkanka bliznowata zostaje zastąpiona nową, zdrową tkanką poprawiając tym samym wygląd tkanki bliznowatej.
Wskazania do zabiegu laserowego usuwania blizn:
- atroficzne blizny potrądzikowe
- rozstępy
- dekoloryzacja skóry
- ślady po usuniętych tatuażach
- modelowanie blizn chirurgicznych
- blizny potrądzikowe (blizny potrądzikowe z reguły są bardzo głębokie i do ich spłycenia potrzeba serii zabiegów, po każdym widoczny jest postępujący efekt)
- Usuwanie rozstępów (po ciąży i gwałtownych zmianach wagi powstają rozstępy, po każdym zabiegu laserem frakcyjnym CO2 zmniejsza się różnica w strukturze skóry i kolorycie)
- Usuwanie blizn pooperacyjnych i pooparzeniowych (przeprowadzamy zabiegi na bliznach po operacji brzucha, biustu, bioder, kolan, tarczycy, laparoskopii i innych; pierwszym efektem jest wyrównanie powierzchni)
Efekty zabiegu są natychmiastowe i postępujące
W trakcie jednego zabiegu uszkadza się 15- 20 % powierzchni skóry, stąd konieczność wykonania 3 do 5 zabiegów, aby doprowadzić do pełnej wymiany skóry na nową (przebudowa kolagenu będzie wtedy trwała).
Ilość zabiegów zależy od rozległości i umiejscowienia zmian. Zazwyczaj trzeba wykonać 3- 5 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.