Stymulatory tkankowe
Starzenie się skóry jest procesem dynamicznym i wiąże się m.in. z degradacją kolagenu, który stanowi o jędrności i elastyczności. Zmniejszeniu ilości kolagenu towarzyszy wzrost poziomu metaloproteinaz, czyli enzymów biorących udział w degradacji struktur białkowych tkanki łącznej. w rezultacie cały proces prowadzi do zauważalnych przez nas zmian, takich jak zmarszczki, wiotkość skóry czy utrata objętości. Zwiotczenie dostrzegamy zwłaszcza na twarzy, a także na szyi, dłoniach, ramionach i nad kolanami.
Stymulatory tkankowe – sposób działania
Regeneracja i poprawa kondycji skóry to jeden z najczęściej wykonywanych w naszym gabinecie zabiegów. Świetne wyniki w tego typu terapiach uzyskujemy przy zastosowaniu stymulatorów tkankowych.
W wyniku biostymulacji dochodzi do pobudzenia produkcji kolagenu w tkance, struktura skóry właściwej ujednolica się, poprawia się jakość i gęstość skóry, następuje wyraźny wzrost elastyczności i jędrności.
Preparaty, które mają właściwości biostymulujące, zmuszają skórę do pracy:
- stymulują naturalne procesy naprawcze,
- aktywację fibroblastów,
- produkcję nowego kolagenu i elastyny.
Dzięki uruchomieniu powyższych mechanizmów przywracamy i utrzymujemy elastyczność i sprężystość skóry, a także uzyskujemy spektakularny efekt jej przebudowy.
- poprawa napięcia i gęstości skóry,
- uzupełnienie ubytków tkankowych,
- poprawa jakości skóry w trudnych okolicach (szyja, dekolt, okolica oka, dłonie)
- zminimalizowanie widoczności zmarszczek i innych oznak starzenia się skóry
- jako baza dla innych zabiegów estetycznych,
- redukcja widoczności blizn.
Mezoterapia – to niechirurgiczny zabieg wykorzystywany w dermatologii i medycynie estetycznej, który polega na podaniu do skóry właściwej substancji o właściwościach leczniczych, regenerujących bądź odżywczych.
Stymulatory tkankowe – to „nowoczesna” mezoterapia. Nowoczesna w tym sensie, że daje lepsze efekty niż standardowa mezoterapia. Stymulatory tkankowe mają na celu pobudzanie fibroblastów do większej aktywności, która sprawi, że będą one produkowały więcej kolagenu i kwasu hialuronowego.
Stymulatory tkankowe różnią się składem (bazują na różnych substancjach aktywnych), mechanizmem działania, techniką oraz głębokością podania, a co za tym idzie mogą być stosowane przy różnych wskazaniach.
W Gabinecie Eskulap Medycyna Estetyczna oferujemy nowoczesne preparaty biostymulujące
Działanie
Preparat silnie stymulujący produkcję kolagenu w skórze. Można go stosować w celu spłycenia głębokich zmarszczek, napięcia skóry i modelowania konturów. Dostosowane do podawania w obszarach twarzy o silnej mimice lub wymagających precyzyjnego modelowania.
Efekt
- natychmiastowa korekta umiarkowanych oraz głębokich zmarszczek,
- efekt liftingu i wykonturowania linii żuchwy,
- stymulacja produkcji naturalnego kolagenu oraz długoterminowa poprawa jakości skóry.
Pierwszy efekt ujędrnienia i liftingu widoczny jest tuż po zabiegu, a optymalny – około 2 – 3 miesiące po zabiegu.
Działanie
Głęboka regeneracja skóry. Dzięki właściwościom biochemicznym preparaty na bazie polinukleotydów poprawiają jakość skóry, skutecznie zapobiegają objawom starzenia i fotostarzenia skóry, takim jak zmarszczki i utrata jędrności. Z powodzeniem mogą być stosowane w leczeniu blizn zanikowych.
Efekt
- lifting i rewitalizacja skóry,
- działanie antyoksydacyjne,
- nawilżenie i odżywienie.
Pierwszy efekt ujędrnienia i liftingu i rozświetlenia skóry widoczny jest tuż po zabiegu, a optymalny około 2 – 3 miesiące po zabiegu.
Kolagen jest jednym z głównych składników organizmu człowieka, szczególnie ważnym dla skóry, ponieważ odpowiada za jej jędrność, gęstość i elastyczność. Nasza skóra zawiera aż 80% kolagenu typu I oraz 20% kolagenu typu III. Niestety wraz z wiekiem zdolność organizmu do tworzenia włókien kolagenowych spada, a zmniejszona ilość kolagenu w skórze w połączeniu z negatywnymi czynnikami zewnętrznymi powoduje, że nasza skóra zaczyna się starzeć. Proces starzenia obejmuje zmiany kształtu i owalu twarzy, wiotkość skóry, pojawienie się zmarszczek. Procesy starzenia się skóry można jednak skutecznie hamować, a najlepszym sposobem na to, jest uzupełnianie niedoboru kolagenu w skórze i niwelowanie skutków jego utraty.
Preparaty zawierające w swoim składzie kolagen świetnie sprawdzają się w poniższych wskazaniach:
- odmłodzenie skóry twarzy, okolicy ust, szyi, dekoltu i dłoni,
- poprawa konturu twarzy, delikatny efekt liftingu.
- redukcja zmarszczek,
- redukcja blizn, rozstępów,
- poprawa jakości i gęstości skóry.
Działanie
Wzmacniają i zagęszczają skórę, wygładzając zmarszczki oraz wysmuklając rysy twarzy. Zabieg stymuluje aktywną, wielopłaszczyznową przebudowę macierzy zewnątrzkomórkowej, działa korzystnie na fizjologiczny proces starzenia w przypadku pojawienia się zmian w ilości włókien sprężystych i kolagenu, na proces naprawy tkanki skórnej w przypadku trądziku czy blizn, w przypadkach utraty lub naruszenia tkanki tłuszczowej. Zabieg pozwala na remodeling tkanek i ujędrnienie skóry (twarzy, szyi i ciała).
Efekt
- zwiększenie napięcia skóry,
- wzrost sprężystości,
- wysmuklenie rysów twarzy, neutralizacja chomiczków,
- przywrócenie konturu,
- wygładzenie zmarszczek.
Zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych wykonuje się w serii, efekty są widoczne już po pierwszej aplikacji preparatu.
W przypadku stosowania preparatów stymulujących należy pamiętać, że każdy kolejny zabieg to ciągła stymulacja odpowiedzi tkankowej i konieczne jest odczekanie pomiędzy kolejnymi aplikacjami – zabiegi wykonujemy zatem średnio co 3 – 4 tygodnie (częstotliwość może być różna w zależności od rodzaju preparatu).
Zazwyczaj po pół roku zaleca się 1 zabieg przypominający.
Efekty działania utrzymują się nawet do kilkunastu miesięcy.