Ozonoterapia
Jest to forma leczenia za pomocą czystego tlenu i ozonu. Ten ostatni ma silne właściwości grzybobójcze, bakteriobójcze i wirusobójcze. Do celów medycznych jest wytwarzany za pomocą wyładowań elektrycznych.
Czym jest ozonoterapia?
Ozon idealnie sprawdza się w walce z bardzo silnymi mikroorganizmami, które są odporne na działanie tradycyjnych leków. Dlatego ozonoterapię z powodzeniem stosuje się w przypadku leczenia pacjentów, których organizm ma problemy z reakcją na antybiotyki. Inne schorzenia, w których wykorzystuje się ozonoterapię to:
- infekcje bakteryjne i grzybiczne;
- cukrzyca;
- zmiany miażdżycowe;
- zaburzenia krążenia;
- migreny;
- zespół przewlekłego zmęczenia;
- trudno gojące się rany, odleżyny, owrzodzenia;
- oparzenia;
- stany zapalne skóry;
- trądzik.
Ponadto zastosowanie ozonoterapii ma działanie profilaktyczne. Szczególnie przy istniejącym ryzyku jak: nikotynizm, wysoki poziom cholesterolu, podwyższona ilość kwasu moczowego, wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca.
Może być wprowadzany do organizmu w formie:
- wlewów dożylnych;
- zastrzyków podskórnych;
- zastrzyków domięśniowych.
Zewnętrznie ozon podawany jest w przypadku niegojących lub trudno gojących się ran, odleżyn, owrzodzeń, oparzeń.
Zabieg trwa ok 20-30 minut. Polega na bezpośrednim podaniu do żyły pacjenta soli fizjologicznej poddanej wcześniej procesowi ozonowania. Efekty odczuwalne są już po pierwszej sesji. Najlepsze efekty występują po serii 5- 10 zabiegów podawanych do wyboru codziennie, co dwa, trzy dni lub raz w tygodniu.
Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja lekarska w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.
Udowodniono, że mieszanina tlenowo-ozonowa ma dobroczynne działanie na organizm ludzki. Poprawia utlenienie tkanek, poprawia warunki krążenia krwi w naczyniach, powoduje wzrost odporności organizmu poprzez pobudzanie układu immunologicznego i produkcję limfocytów T, aktywizuje mechanizmy obronne, mające korzystny wpływ na procesy zapalne, wykazuje silne działanie bakteriobójcze, grzybiczobójcze oraz pierwotniakobójcze a także inaktywuje wirusy.
Doskonałym uzupełnieniem ozonoterapii przy leczeniu powyższych schorzeń jest dożylne podawanie dużych dawek witamin. Z powodzeniem stosuje się ozonoterapię w leczeniu, gdzie wymagane jest podanie witaminy C dożylnie (podobnie ma się sprawa z witaminą B).
Zalety ozonoterapii
- metoda naturalna, nie powodująca skutków niepożądanych;
- duża efektywność;
- szybka reakcja.
Masz problemy z przyjmowaniem antybiotyków? Zastosuj ozonoterapię!
Ciągle chorujesz? Łapiesz wirusy, a Twoim organizmem zawładnęły drobnoustroje? Nic nie pomaga, nawet najsilniejsze leki? Wypróbuj ozonoterapię! Nie wierzysz, że medycyna alternatywna może zdziałać cuda? Przekonaj się, że to skuteczny sposób na Twoje problemy!